Ing. Martin Tobola
autor a výhradní poskytovatel licencí
e-mail: info.linuxpower@gmail.com

      O programu    |   Licence (ceny)    |   Ke stažení    |   Nahlášení chyby    |   Dokumentace    |   Důležité info
 
Důležité informace pro uživatele
 
 
13.07.2012
 
Do konce roku bych rád implementoval možnost exportu vydaných faktur do ISDOC (http://www.isdoc.org)
 
06.03.2011
 
Nová verze 1.70
 
29.01.2010
 
Nová verze 1.60. Reinstalační balíček pro stávající uživatele bude uvolněn do několika málo dnů.
 
09.01.2010
 
Microsoft SQL 2008 není pro provoz programu Živnostník vhodný (Microsoft udělal změny v DATETIME datových typech). Zůstaňte prosím u verze 2005, která je naprosto bezpromlémová.
 
08.01.2010
 
Informace ke změně sazby DPH (Problém definitivně vyřešen od verze 1.60) - Program je na změnu sazeb DPH připraven, ovšem jak praxe ukázala, není to úplně stoprocentní. Jde o to, že program si sice ke každé položce na dokladu značí konkrétní číslo DPH. Ovšem při operacích s dokladem jako je sečíst, zaokrouhlit, tisk, operuje i se sazbami v globální konfiguraci. Uživatel by tedy neměl už do starých dokladů nikdy zasahovat! Možnosti jak na tuto skutečnost vyzrát jsou 3, resp. 4:

1. Opravit to
Znamená přidaní dvou dalších (skrytých) polí do tabulky tbl_doklad. Šlo by o sníženou a základní sazbu, která by se v době vytvoření dokladu překopírovala z globální konfigurace. Pak by bylo ještě nutné opravit v programu operace "sečíst", "zaokrouhlit", "tisk dokladu" aby sazby bral právě z těchto nových polí a ne z globální konfigurace. Dále by se ještě musely vyřešit všechny dosud zaevidované doklady v databázi - napsal by se skript, který do nových polí u starých dokladů doplnil platné sazby.

2. Pamatovat na to
Když bude uživatel zasahovat do starých dokladů, musí na to pamatovat a změnit si v globální konfiguraci sazbu DPH, podle takové, která na starém dokladu je A RESTARTOVAT PROGRAM (restart programu je nutný, protože globální konfigurace se načítá pouze po spuštění programu).

3. Nainstalovat si zcela novou instalaci programu.
V té nové bude již změněná sazba DPH a v té staré zůstane ta stará. Uživatel tak bude mít dvě ikony ke spuštění programu.

4. Do starých dokladů nijak nezasahovat (neupravovat je, netisknout znovu). Takto by to z hlediska účetnictví mělo i být, protože doklad je jednou doklad a upravovat by se neměl :)

Osobně doporučuju možnost 2.
 
27.03.2009
 
Nová verze 1.50
 
17.02.2009
 
Od ledna 2009 dochází ke zrušení poplatků za používání programu. Program tedy bude moci používat každý a zadarmo.
 
Dále upozornění pro plátce DPH. Daň z příjmů se počítá pouze z daňově uznatelných příjmů a výdajů. DPH jako takové (tj. např. nákup zboží/služeb, prodej zboží/služeb) patří do nedaňových příjmů (výdajů) !
 
27.03.2009
 
Nová verze 1.40
 
04.08.2008
 
Nová verze 1.30 (funkční exporty dat).
 
23.3.2008
 
Nová verze 1.20. Od dubna bude systém zpoplatněn.
 
14.1.2008
 
Objevila se chyba v tiskových sestavách faktur. Místo nadpisu "FAKTURA" bylo na sestavách napsáno "FATKURA". Za tento odporný překlep se omlouvám a uvnitř ZIPu naleznete soubor s tiskovými sestavami, kde je chyba opravena. ZIP soubor stačí jen rozbalit a nakopírovat (= přepsat starý soubor) do složky, ve které máte program nainstalován (pravděpodobně c:\zivnostnik_VaseIC). Před touto operací se ale ujistěte, že používáte poslední verzi programu, tj. 1.0. Pokud ne, pak pomocí průvodce aktualizacemi reinstalujte na poslední verzi, a až potom soubor s tiskovými sestavami nakopírujte.

Stáhnout opravený soubor

 
14.1.2008
 
Dále bych Vás rád informoval, že termín pro bezplatné užívání programu byl prodloužen až do konce března. Všem uživatelům, kterým klíč vyprší v průběhu ledna nebo února, bude automaticky zaslán klíč nový, prodloužený do konce března. Chybějící moduly (obchodní partneři, zboží, zakázky) jsou v těchto dnech dokončovány a jejich oficiální vypuštění se očekává v průběhu února (zřejmě ve verzi 1.20).
 
 
 

Doporučený postup prvotní instalace aplikace Živnostník (ostrá verze):

1. Rozbalte ZIP soubor - v ZIPu je soubor s příponou .key, který vytáhněte a někam (např. na Plochu) uložte. Soubor .key nespouštějte, protože systém windows by jej chápal jako skript pro registr. Soubor .key pouze uložte, nic víc, později (bod 4) na něj budete muset ukázat. Nevíte-li jak pracovat s ZIP souborem, který je v příloze, podívejte se sem.

2. Stáhněte si poslední verzi instalačního balíčku demoverze

3. Zahajte instalaci (tj. spusťte stažený soubor). Jako složku pro instalaci doporučuji použít zivnostnik_VaseIC, tzn. jen odmažete slovo demo a dopíšete tam Vaše IČ.

4. Na obrazovce, na které vybíráte databázový systém, klikněte na tlačítko "Mám licenci..." a najděte .key soubor, který jste si uložili v bodu 1. Je nutné abyste tento soubor vybrali (kliknuli na něj) a stiskli tlačítko "Otevřít" (Open). Pozor, pokud stisknete "Storno" (Cancel), pak jste jakoby nic nevybrali a nainstaluje se normální demoverze!

5. Zvolte si databázový systém a stiskněte tlačítko "Pokračovat".

Poznámka k Windows Vista: Před instalací vypněte systém UAC

 
 
 

Doporučený postup výměny prošlého licenčního klíče za nový:

1. Tento počítač, menu nástroje (nevidíte-li menu nástroje, stiskněte levý ALT a menu ze zobrazí), možnosti složky, záložka zobrazení, zrušte zaškrtnutí "Skrýt příponu známých typů"

2. Ve složce, kde jste aplikaci nainstalovali (viz. menu Nápověda / Zobrazit složku s programem), smažte (anebo raději jen přejmenujte :) starý licenční klíč, tj. soubor s názvem "key.key"

3. Do stejné složky rozbalte .key soubor, který naleznete v zipu. 

4. Pokud se rozbalený soubor nejmenuje "key.key", pak jej na tento název přejmenujte.

 
 
 

Doporučený postup reinstalace:

1. Stáhněte si poslední verzi průvodce reinstalací, rozbalte jej a nakopírujte do složky, do které jste program nainstalovali. Stejnojmenný, starý, soubor dovolte operačnímu systému přepsat.

2. Pokud jste si stáhli aktualizaci ručně, pak ji nakopírujte do složky "install" (pokud složka neexistuje, vytvořte ji). Balíček rozhodně nerozbalujte, instalátor se o to postará sám!

3. Spusťte průvodce reinstalací (buď přes nabídku start, anebo přes menu nástroje přímo v aplikaci, anebo ručně "zivnostnik_install.exe").

4. Pokud aktualizace nestahujete ručně (bod 2), pak klikněte na tlačítko "Stáhnout aktualizace". Aktualizace se stáhne z internetu a umístí se do složky "install".

5. Klikněte na tlačítko "Vytvořit zálohu" a proveďte plnou zálohu.

6. Vyberte reinstalační balíček a klikněte na tlačítko "Reinstalovat"

7. Tento krok je dobrovolný, vytvoříte jím zcela nové zástupce programu. Odstraňte (vymažte) dosavadní zástupce programu Živnostník z plochy a z nabídky start. Spusťte soubor "zivnostnik_install_CreateMenu.vbs"

 
 
 
 
 

(c) 2007 - 2012 MTs