Začneme fotem, ne? ;-)

Ano! Tak to jsem já. Jak vidíte začínal jsem sice jako Béčko, ale časem jsem dostal i do Áčka. Na fotce (přímo za mnou) je možno vidět také můj úplně první počítač (právě se nachází ve StandBy módu).

Vychodil jsem 9 základních tříd (tj. mám ještě dalších 8 takových podobných fotek :), propadnout se mi nikdy nepodařilo, čert ví proč. Na základce jsem pařil na školních PMDčkách, k ZX Spectru (resp. Didaktiku Gama) jsem se dostal přes kamaráda I.T. z B. (BIG THANX!). Doma jsem dlouho žádný počítač neměl (nepočítám-li kapesní kalkulačku), ale nakonec jsem přece jen ukecal rodiče a Didaktik M byl v zápětí na stole.

Z devítky jsem šel na střední ekonomickou školu (obor obchodní akademie). Zde jsem přičichnul k PC a okamžitě mi bylo jasné, že tahle plečka na ZXS nemá a nikdy mít nebude. Ve škole jsme na tom ale pařili při každé příležitosti DOOMa v domnění, že takový záhul ty 486/66 nemůžou vydržet. Bohužel vydržely, nevykouřili jsme ani jednu :(. Během střední školy jsem svůj HW zmodernizoval - Didaktik M jsem prodal a koupil Didaktik Kompakt.

Po matuře jsem chtěl jít na výšku, jenže jsem se nedostal. Teď je mi jasné, že to byl osud. Rok jsem se totiž mohl flinkat (pracák) a věnovat se tak výhradně speccy. Ono se speccy to ale původně vypadalo dost bledě. Všichni kolem totiž přešli na PC a i já už vážně uvažoval, že to zabalím. Jenže jednoho dne se v mé schránce objevil dopis od I.P. z V. a už to jelo. Dal jsem se do kupy s Aragornem (X-Magazín) a Sweetem, naučil se perfektně assembler Z80, taky pořídil PC (PC = PomoCný stroj k ZXS!!!!) a začal rýpat i do Win95/98. Tyto bezstarostné chvíle mi ovšem celkem rychle skončily - následoval nástup na VŠ (ten další rok to už vyšlo...).

VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta, obor Systémové inženýrství a informatika. Zde jsem strávil 5 dlouhých let. Rozšířil jsem vědomosti o PC (HW, programování) a díky neomezenému přístupu na internet nahodil i vlastní internetové stránky zaměřené na ZX. No a studoval, kódoval, kódoval, studoval... Na výšce jsem přišel na zajímavou věc - defacto po celou dobu studií jsem dělal na MDOS File Commanderu, přičemž ale já ty nejlepší algoritmy vymyslel a nejvíce práce udělal vždy ve zkouškovém období, kdy jsem na ZXS neměl absolutně čas a prioritou bylo učení!? No ale všemi zkouškami se mi nakonec projít podařilo a i státnice vyšly.

Nyní (2004) jsem tedy Ing. a co bude dál se uvidí... ...(důchodcem prý být ještě nemůžu, škoda...)

 

Jo, jo. Kruh se pomalu uzavírá...